22 Şubat 2017 Çarşamba

BLOGLAR HAKKINDA

INTERIOR DESIGN 
Years of design, procurement, and management experience in his privately owned company Nano Interior Architecture, which is recognised for consistently earning high stakeholder / client satisfaction rating. Proven track record supervising contractors, sub-contractors and project teams, ensuring completions with schedule, budget, safety & health, and quality standards. Experience in completion of various interior design related projects all around Turkey, Europe and USA. Strong interpersonal and leadership skills, straightforward, consistently strict and fair. Wide knowledge of international codes and standards. Self-motivated and ability communicate effectively with people from all different cultures. Takes proactive approach to the solution of the problems before they become critical issues.

BEŞİKTAŞ MAÇ YORUMLARI 
Ne sevda ama değil mi? Beşiktaş deyince saatler durur. Akşam maçımız varsa gün geçmez. Takımız yenilirse gökyüzü kararır, yağmur yağar adeta. Kolej takımı derler adına. En centilmen olandır Beşiktaş. Kolay değil bu unvanı almak. Başka hangi takıma nasip olmuş ki? Peki bize ne düşer? Bu unvana yakışır Beşiktaş izleyicileri olmak düşer. Her zaman her yerde en büyüğün Beşiktaş olduğunu unutmamak düşer. Dünyaya Beşiktaş taraftarı değil, doğru, adil ve centilmen birer Beşiktaşlı olduğumuzu göstermek düşer.

RÜZGARLARIN ÖTESİNDE 
Nereden geldi bilinmez, nasıl esti sorulmaz, soğuk bir rüzgar sebep oldu açmama gözlerimi. Fısıldadı kulağıma başka bir diyarın hikayesini. Belki kimse bilemedi ne ismini ne yerini. Öyle de olsa yaşadı birileri, uzaklarda bir yerlerde hepsini. Anlatmak düştü bana da ne var ne yoksa. Bilinmeyen bir diyarın unutulmuş, hikayesiydi kalemimde dil bulan oysa. Yazdım tüm detayıyla yaşananları. Merak eden okusun bilsin istedim unutulanları.

COMMODORE GAMER 
Commodore 64, seksenli ve doksanlı yıllarda çocukların rüyalarını süsleyen büyüleyici bir bilgisayardı. Rengarenk dünyası ile bir neslin gönlünde taht kuran cihaz, şüphesiz oyunları ve müzikleri ile hala bilinen en iyi bilgisayar olmayı sürdürüyor. Bu blogda Commodore 64 için yazılmış bir çok oyuna göz atacağız. Şüphesiz bloğun açıldığı 2016 yılında, 80'li yılların ortasında yayınlanmış bazı bilgisayar oyunlarının detaylı açıklamaları ile ilgilenebilecek kesim azınlıktadır. Bloğun arka plandaki esas amacı, bir yazar adayı olan ve aynı zamanda bu sayfanın yöneticisi olan blogger'ın günlük yazım pratikleri yapmasını ve çocukluğa ait güzel anılarla, yazma ilhamını körüklemesini sağlamaktır. Bunun yanında sayfayı eğlenceli bulabilecek okuyuculara ulaşmak da ek bir mutluluk olacaktır.

BLACK CANDLE RECORDS 
Black Candle was created as a black and white fantasy art illustration studio then also started to release tapes for underground metal bands limited edition hand numbered copies. You may follow the activities here in this blog and contact us on our facebook page. Simply type Black Candle on search engine of Facebook and you will see our logo or click the link below.
Horns up brothers and sisters !!!!

PLAK KOLEKSİYONU 
Blogunu severek takip ettiğim bir arkadaşım 'Plak Koleksiyonu' ismi altında yazdığım yazı hakkında şöyle demişti. 'Plaklar. Durdukları yerde bile enerji veriyorlar insana.' Doğru söze ne denir ki? Müziği müzik yapan ve dinleyiciye olabilecek en kaliteli sesi sunan plaklar hakkında, kişisel koleksiyonumdan seçtiğim örnekleri vakit buldukça paylaşacağım bir blogdur bu görüntülediğiniz. Ziyaretiniz boyunca, plakların renkli dünyasında iyi eğlenceler dilerim.

KASET KOLEKSIYONU 
Doksanlı yılların sonuna doğru dijital devrimin tüm dünyayı sarmasını takiben, eski tarz müzik sürümlerine ilgi azaldı. İnsanlar tercihlerini internet üzerinden indirilen mp3 sürümden yana kullanmaya başladılar. Sonra ne olduysa oldu ve analog çağ geri döndü. Önce plaklarla başlayan tersine devrim, kasetlerin yükselişiyle devam etti. Tabi artık dinlemeyeceğini düşünerek kasetlerini eskiciye verenler ve çöp torbasına doldurup atanlar pişman oldular. Eski günlerde olduğu gibi yeni albümlerin CD ve plaklarının yanında kasetleri de basılıyor. Şimdi kasetler hak ettikleri yer olan koleksiyon raflarında tekrar boy göstermeye başladılar.

SİNEMANIN BÜYÜSÜ
Şüphesiz sinemada film seyretmenin keyfi çok farklıdır. Bu keyfi yaşamayı ve tadını çıkartmayı bilmek de önemli tabi. Film sonrası yapılan sohbetler de ayrı tatlıdır. Bu blogda sizlerle, sinemada izlediğim filmleri bir sohbet havasında paylaşmak isterim. Keyifli bulacağınız ve izlemeden önce fikir sahibi olmak isteyeceğiniz sinema filmleri ile ilgili faydalı bilgiler sağlayabilmeyi umuyorum. İyi okumalar dilerim.

2 yorum:

Kaan Ünal dedi ki...

Eskiden zevkle okuduğum, metal albümlerin ruhunu çok güzel yansıttığınız kritikleri de burada bulabilecek miyiz acaba Cem bey kardeşim ?

CEM AKYUREK dedi ki...

Kaan bey merhaba :)
İlginize çok teşekkür ederim. Yazılarımı keyifle okuyorsanız ne mutlu bana. Albüm kritiklerini Plak Koleksiyonu ve Kaset Koleksiyonu linkleri altında sürdürüyorum. O blog linklerinden yazılarımı okuyabilirsiniz. Görüşmek üzere.